שי בובה

שי בובה
17-11-14

מהו פמיניזם בשבילך? פמיניזם בשבילי היא החתירה לשוויון, פמיניזם זוהי ההבנה שאנחנו מופלות לרעה, מדוכאות ושברמה מסויימת חיינו וגופנו הפקר, אבל בעיקר-בעיקר העשייה המעצימה שאומרת "די, לא עוד"

מתי "גילית" שאת פמיניסטית? אפשר לומר שרק בשנתיים האחרונות כשהכרתי פמיניסטיות והבנתי שיש ביננו המון נקודות דומות. מאז אני מגלה את הפמיניזם כל יום מחדש. גם כשאני לומדת דברים חדשים וגם כשאני מגלה את עצמי.

מי הדמות שהכי השפיעה עלייך כפמיניסטית ומדוע? מי שהכי השפיעה עליי כפמיניסטית (ועדיין משפיעה) היא חברת הפייסבוק שלי זהר ברטל J החשיפה לדברים שהיא כותבת מעצימה אותי מאוד ומניעה אותי לפעולה בהרבה מהמקרים. היא עוזרת לי לראות בהרבה סיטואציות דברים שלא בהכרח הייתי מזהה בהסתכלות ראשונית.

מהו ההישג הגדול ביותר לו את מייחלת בהקשר הפמיניסטי? שחיפצון נשים ומודל היופי יעלמו מהעולם (בימינו אנו, אמן!) באופן כללי, אבל בעיקר בתחום הכושר. אני נתקלת כל הזמן בנשים שקיבלו מסרים 24/7 (ביניהן אני) על שהן לא טובות מספיק. זה שקר. כולנו נפלאות. כמו כן, הייתי שמחה שהרחוב יהיה מקום בטוח ושנשים ירגישו מוגנות ושלוות.

מה מקומם של גברים בשיח ובעשייה הפמיניסטית, לדעתך? אני חושבת שיש להם מקום חשוב ורחב. השינוי האמיתי בעיניי יתחיל כשיותר ויותר גברים יכריזו על היותם פמיניסטים ויפעלו בשיתוף פעולה ליצור עולם מכבד יותר עבור כולםן.

אסוציאציות:

אישה– עוצמה

אמא – מצחיקולה

אמנות– מלא צבעים

אפנה– קפיטליזם

בית – אדם (הבנזוג)

גבר– עניבה

חזייה– אווצ'י

טכנולוגיה– מסכים

מטבח – פירות!

פוליטיקה– איכס

:תגובות בפייסבוק

:תגובות באתר